Firma EBERLE

Produkty naleznete v podkatekoriích

Firma LEGNEX spol. s r.o. je výhradním dodavatelem pilových pásů  EBERLE (Německo) pro Českou Republiku.

Pilové pásy svařujeme ve svém vlastním svářecím centru vybaveném nejmodernější technologií od firmy IDEAL(Německo). Pilové pásy dodáváme obratem. Garance kvality sváru pilového pásu.

Firma EBERLE (Augsburg, NĚMECKO) byla založena již v roce 1836 jako válcovna pásů a výrobce pilových nástrojů. Ve výrobním programu firmy je vedle pilových pásů i výroba řady speciálních za studena válcovaných pásů a planžet s vysokou přesností síly pásu a to i v toleranci 0,001 mm. Výhodou EBERLE při výrobě pilových pásů je vlastní válcovna nosiče pilového pásu, čímž významně ovlivňuje kvalitu výrobku již od samého počátku. EBERLE exportuje výrobky nejen do světových strojírenských velmocí, jakými jsou USA nebo Japonsko, ale také i do dalších více jak 58 zemí světa. Dynamický vývoj nových materiálů, neustálá modernizace výrobních technologií a maximální důraz na kontrolu a spolehlivost výrobků řadí firmu EBERLE mezi nejprogresivnější a nejkvalitnější výrobce pásů na světě.

Konstrukce - pilové pásy:
Pilový pás Eberle je složen ze 2 různých materiálů. Rychlořezná ocel se používá pro řeznou část a nástrohová (pérová) ocel pro nosnou část pilového pásu. Tyto materiály jsou spojeny během svařovacího procesu, kdy je pásek z rychlořezné oceli laserem přivařen na materiál nosné části pásu. Speciálně vyvinutý materiál nosné části je legován 4% chromu, který má vynikající mechanické vlastnosti během dynamického zatěžování pilového pásu, a  významně zvyšuje tepelnou odolnost a snižuje mechanické opotřebení. Zuby s různým sklonem se poté frézují podle typu pásu a podle jeho určení pro různé druhy řezaného materiálu.